Zbavte sa haluxov v našom centre

Môžete mať urobenú krásnu pedikúru a nechty nalakované podľa posledných módnych trendov. Ale ak máte hallux valgus, teda vbočený palec, dojem z vašich nôh nevylepšia ani štýlové sandálky. Máte nie len kozmetický ale hlavne zdravotný problém. Hallux valgus je najčastejším typom deformity nohy.

Pomôžte svojím boľavým nohám a vyskúšajte ako účinne môže pomôcť cvičenie na haluxy pod vedením profesionálneho fyzioterapeuta.

Haluxy, ako sa im ľudovo hovorí, sa dajú odstrániť operáciou, ale ide o jediné riešenie len pri skutočne veľmi zanedbanom stave palcov. Po operácii nasleduje dlhá rekonvalescencia, pretože kosti sa hoja pomaly. Počítajte s práceneschopnosťou aj 3 mesiace. Nehovoriac o tom, že problém sa vám môže vrátiť.

Operácii sa dá predísť

Za vznik haluxov môže viacero faktorov. Dedičná predispozícia, nosenie nesprávnej obuvi, ale vzniknúť môžu aj ako následok úrazu. Príčina vzniku haluxov však priamo súvisí s nesprávnym postavením tela.

Ak nie je zaťaženie chodidla rovnomerné, dochádza k deformáciám chodidla a my máme problémy s plochými nohami, vbočenými pätami, vbočenými palcami atď. Pri chôdzi sa necítime komfortne, problém nám robí aj dlhšie státie a na športovanie radšej ani nepomyslíme.

 

Prevencia v liečbe haluxov v medicínsko-rehabilitačnom centre Physio and care

 

Haluxy spočiatku nebolia

Zo začiatku ide o estetický problém, kedy nesprávne postavenie palca začína byť viditeľné. Treba mať ale na pamäti, že už v tejto fáze hovoríme o zdravotnom probléme. Niektorí ľudia môžu pociťovať bolesť chodidla, pretože im padá klenba. Pri zanedbaní problému dochádza postupne k veľmi bolestivým stavom, keďže chrupavka sa asymetricky opotrebúva.

Problém haluxov sa dá riešiť aj pomocou špeciálnych postupov a cvikov. Stačí vám trpezlivosť, vytrvalosť a odborník, ktorý vám s haluxami pomôže. A takého nájdete u nás. Terapii chodidla a nohy sa v našom centre venuje fyzioterapeutka Mgr. Barbora Grancová.

 

Vyšetrenie nôh a chodidiel a ich terapia

Pri diagnostike a terapii chodidla sa zameriavame na patológiu nohy. Fyzioterapeutka si všíma človeka ako celok a snaží sa zistiť pôvod deformity chodidiel. Zistí ako sa o svoje nohy staráte, aké činnosti denne vykonávate a či si doprajete aj relax s vyloženými nohami. Fyzioterapeutka skoriguje váš postoj, chôdzu a ďalšie pohybové aktivity. Po funkčnom vyšetrení chodidla nasleduje samotná fyzioterapia, teda cvičenie a posilňovanie. Pri haluxoch pomáha aj zatejpovanie chodidla, aby sa docielilo správne postavenie palcov.

Cieľom terapie chodidla je samozrejme odstrániť bolesť a zlepšiť postavenie chodidiel a tým aj celkové držanie tela. Pomocou terapie ale dosiahnete viac. Naučíte sa správne a funkčne používať nohy pri chôdzi, pri behu, pri  všetkých aktivitách počas celého dňa. Majte krásne a zdravé chodidlá.

 

Prevencia vybočeným palcom na nohách

Riešte haluxy včas 

Pomocou rehabilitácie je možné zlepšiť postavenie palca a tým aj postavenie celého tela. Každodenné cvičenie je receptom na zastavenie progresie, nápravu vzniknutých deformít, ale tiež spôsob, ako sa takýmto problémom vyhnúť. Záleží len na vás ako rýchlo problém zmizne. 

Tejpovanie haluxov fyzioterapeutom

Tejpovanie haluxov je účinná terapia pri vybočenom palci. Nechajte si vykonať profesionálne tejpovanie haluxov od špecialistu fyzioterapeuta v našom rehabilitačno medicínskom centre v Bratislave. 

Objednajte sa na terapiu na odstránenie haluxov v našom fyzioterapeutickom centre v Bratislave