SM Systém - pre pacientov s problémami chrbtice

SM systém je rehabilitačné cvičenie, ktorého cieľom je naučiť naše telo správne aktivovať špirálové svalové reťazce tak, aby sme každým krokom naše telo rehabilitovali a regenerovali.

SM systém Bratislava ako prevencia pri sedavom zamestnaní

SM Systém

Je súbor cvičení, ktoré aktivujú svalové reťazce, čim je zabezpečená vnútorná stabilita hlbokého osového systému. Patrí k najmodernejším metódam, ktoré sa aplikujú pri chybnom držaní tela s využitím správneho dýchania. Výrazne napomáha k posilňovaniu oslabených častí pohybového systému a následnému uvoľňovaniu skrátených štruktúr.

Najúčinnejšou metódou prevencie pred bolesťou, resp. následného odstránenia bolesti chrbtice je stabilizácia a mobilizácia chrbtice, známa tiež pod skratkou SM systém.

SM systém pozostáva z jednoduchých, ale účinných cvikov, ktoré sú založené na aktivácii svalových špirál. Pri cvičení dochádza k vyrovnávaniu stredovej línie, aktivácii hlbokého stabilizačného systému, ktorý je nesmierne dôležitý pre správne držanie tela. Napriamením tela sa zvyšujú medzistavcové platničky, chrbtica sa naťahuje, čím dochádza k postupnému uvoľneniu blokád, a tým sa predchádza aj svalovým dysbalanciam.

Pri cvičení je veľmi dôležite správne dýchanie, pozícia tela, ale aj sila a rýchlosť prevedeného pohybu.

SM systém prináša tiež efekt predĺženia chrbtice (jej vytiahnutie v osi nahor), čo umožňuje regeneráciu medzistavcových platničiek a navodzuje správne držanie tela, ktoré je podkladom pre správny stereotyp chôdze.

Takéto cviky na chrbticu aktivujú špirálové svalové reťazce trupu, ramien aj nôh. Obnovujú zdravé držanie tela pomocou aktivácie ochabnutých svalových reťazcov od ramena, chrbát cez šikmé brušné svaly až k svalom chodidiel. Pomôžu vám aj v prípade plochých nôh. Sú výbornou kompenzáciou sedavého spôsobu života aj svalových dysbalancií okolo chrbtice. Vhodné sú aj ako zdravé vyrovnávanie dysbalancií pre preťažené aktívnych športovcov. Sú tiež vhodné pre tých, ktorí sa venujú jednostrannému športu - napr. tenisu, bedmintonu, squashu, kanoistike a pod.

Priebeh cvičenia

Počas cvičenia sú stavce rozťahované od seba špirálovými svalovými reťazcami a chrbtica je súčasne preťahovania smerom nahor. Vďaka tomuto efektu SM systém zbavuje bolestí chrbta.

Väčšina cvikov SM systému vyrovnáva chrbticu do stredovej línie a súčasne ju preťahuje smerom nahor. Vďaka tomuto efektu dôjde k rovnomernému rozdeleniu pohybu na jednotlivé segmenty chrbtice a veľké kĺby.

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu od 5 do 100 rokov - deti, ženy, muži, seniori, tehotné, amatérskych aj vrcholových športovcov, ktorí SM systém pod vedením fyzioterapeuta praktizujú ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM Systém je rehabilitačný systém, ktorý pomocou fyzioterapeutických cvičení pomáha pacientom zotaviť sa  a regenerovať. SM Systém je unikátny systém, ktorý pomocou špeciálnych cvičení pomáha zlepšiť aj funkciu svalov a kĺbov. Cvičenia s fyzioterapeutom sú navrhnuté tak, aby zlepšili rozsah pohybu, flexibilitu a silu. Príďte vyskúšať SM systém do nášho fyzio centra v Bratislave.

Cvičenie na chrbticu SM systém

SM systém je bezpečná a šetrná liečba, ktorá môže poskytnúť trvalú úľavu od bolesti a dysfunkcie. Ak hľadáte alternatívu k tradičnej fyzikálnej terapii alebo masážnej terapii, SM systém môže byť pre vás to pravé. Ak hľadáte fyzioterapeuta v Bratislave, ktorý ponúka SM systém, nehľadajte ďalej ako physio&care Bratislava. Náš vysoko kvalifikovaný a skúsený tím s vami vytvorí personalizovaný liečebný plán, ktorý vám pomôže rýchlo a efektívne sa uzdraviť.

SM systém je určený pre pacientov s nasledujúcimi problémami:

  • bolesti chrbtice
  • skolióza
  • nesprávne držanie tela
  • poruchy medzistavcových platničiek
  • stavy po operácii chrbtice
  • napomáha pri odstránení chybných pohybových stereotypov

Najlepším spôsobom, ako zmierniť bolesť chrbta, je cvičenie zamerané na svaly na chrbte. Jedným z takýchto cvičení je SM systém.  Cvičenie na chrbát môže pomôcť posilniť svaly chrbtice a znížiť napätie na chrbte. Táto metóda vám može pomôcť získať úľavu od bolesti chrbta.

SM systém predstavuje aktívne odporové cvičenia, ktoré slúžia na posilnenie trupu a končatín. Cieľom je dosiahnutie plnej pohyblivosti. Využíva sa na prevenciu a terapiu pohybových porúch aj ako kondičný tréning.

Správnym cvičením prechádzame degenerácii chrbtice a nosných kĺbov tela.  Cvičenie je vhodné aj ako prevencia pri sedavom zamestnaní, neprávnom držaní tela pozostávajúceho z chybného pohybového stereotypu, asymetrickom zaťažení pri športe. Cvičenie stačí prevádzať 15 minút denne aby došlo k aktivácii svalových špirál a stimulácii nosného systému tela.

 SM systém sa využíva na prevenciu a terapiu pohybových porúch aj ako kondičný tréning.

Objednajte sa na SM Systém - cvičenie na chrbticu

Objednajte sa na rehabilitačné cvičenie SM systém pod vedením profesionálneho fyzioterapeuta. Navštívte naše fyzio-rehabilitačné centrum v Bratislave.

Ak máte otázky k službe "špirálovej stabilizácie chrbtice: cvičenia SM systém Bratislava", potom nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.