Cvičenie pre tehotné

Cvičenie pre tehotné predchádza bolestiam chrbta, kĺbov, hlavy, opuchom dolných končatín, napomáha vnímanie vlastného tela a po pôrode napomáha k opätovnému navráteniu tela do pôvodnej kondície.

Cvičenie s tehotnými i s mamičkami po pôrode v medicínsko rehabilitačnom centre

Cvičenie pre tehotné má pozitívne účinky pri odstránení problémov pohybovej sústavy sprevádzajúce tehotenstvo, pôsobí ako prevencia diastázy (rozostup brušnej steny), využívajú sa cvičenia na podporu prirodzeného pôrodu bez komplikácií.
Pri cvičení posilňujeme svaly, ktoré v tehotenstve ochabujú a preťahujeme a uvoľňujeme svaly, ktoré sa skracujú a učíme sa vnímať dýchanie a svaly panvového dna.

Tehotenstvo kladie na ženský organizmus mimoriadne nároky. Dochádza k zmenám nielen na hormonálnej a orgánové úrovni, ale aj k zmenám v pohybovom systéme. Adekvátny pohyb a cvičenie pre tehotné je základom správnej životosprávy v tehotenstve a jeho zámerom je udržať budúce mamičky v čo najlepšej fyzickej a psychickej kondícii. U tehotných žien sa často objavujú bolesti chrbta, hlavy, alebo chodidiel. V medicínskom centre physio&care sa snažíme vzniku týchto ťažkostí predchádzať alebo ich v čo najkratšom čase odstrániť.

Fyzioterapeut má skúsenosti a je schopný cvičenie prispôsobiť vášmu aktuálnemu stavu aj týždňu tehotenstva. Cvičenie pre tehotné býva zamerané na posilnenie svalov okolo bedrových kĺbov, panvového dna aj nožnej klenby. Zaradené býva aj citlivé posilňovanie šikmých brušných svalov ako prevencia diastázy.

Fyzioterapia sa v tehotenstve často zameriava aj na cvičenie svalov panvového dna, ktoré sú veľmi dôležité. Konzultácie s fyzioterapeutom je tu namieste najmä preto, aby cvičenie pre tehotné bolo vykonávané správne.

Cvičenie s tehotnými

Cvičenie pre tehotné je zamerané na uvoľňovanie nadmerne zaťažovaných kĺbov a chrbtice, na posilňovanie svalov panvového dna, svalov s tendenciou oslabovať a na relaxáciu. Cieľom je udržať budúce mamičky vo fyzickej a psychickej kondícii počas celého obdobia tehotenstva, kedy hmotnosť zväčšujúceho sa bruška často spôsobuje nesprávne držanie tela, nesprávne dýchanie, následne bolesti chrbta a zvýšené napätie svalov.

Cvičenie pre tehotné má navyše veľký psychologický význam pre

  • aktívne tehotenstvo
  • ľahší priebeh pôrodu
  • efektívnejšie zvládnutie výraznej aktivity svaloviny maternice pri pôrode

Cvičenie po pôrode

Telo ženy po pôrode prešlo veľkými psychickými i fyzickými zmenami a preto potrebuje dostatok času na regeneráciu. Naše cvičenia sú určené ženám, ktoré chcú dostať svoje telo po pôrode do „formy“, túžia získať energiu, posilniť telo, ale aj relaxovať. Cvičenia sú zostavené individuálne pre každú klientku podľa toho, v akom čase po pôrode sa nachádza a aký je jej zdravotný stav.

Cvičenie v tehotenstve môže pomôcť s tehotenskými ťažkosťami. U nás v našom rehabilitačnom centre Vám  predstavíme vhodné cviky pre tehotné a priamo pre Vás.

Cvičenie pre tehotné je pod vedením skúsenej fyzioterapeutky.

Fyzioterapeut riadi tréning základnej stability na prevenciu a  liečbu bolesti chrbta a  panvy počas a  po tehotenstve.

Cvičenie pre tehotné ženy fyzioterapia Bratislava

Objednajte sa na cvičenie pre tehotné

Objednajte sa na cvičenie pre tehotné pod vedením profesionálneho fyzioterapeuta. Navštívte naše fyzioterapeutické centrum v Bratislave.