Cvičenie pre tehotné

Cvičenie pre tehotné predchádza bolestiam chrbta, kĺbov, hlavy, opuchom dolných končatín, napomáha vnímanie vlastného tela a po pôrode napomáha k opätovnému navráteniu tela do pôvodnej kondície.

Cvičenie s tehotnými i s mamičkami po pôrode v medicínsko rehabilitačnom centre

Fyzioterapia sa v tehotenstve často zameriava aj na cvičenie svalov panvového dna, ktoré sú veľmi dôležité. Konzultácie s fyzioterapeutom je tu namieste najmä preto, aby cvičenie pre tehotné bolo vykonávané správne.

Cvičenie s tehotnými

Cvičenie pre tehotné je zamerané na uvoľňovanie nadmerne zaťažovaných kĺbov a chrbtice, na posilňovanie svalov panvového dna, svalov s tendenciou oslabovať a na relaxáciu. Cieľom je udržať budúce mamičky vo fyzickej a psychickej kondícii počas celého obdobia tehotenstva, kedy hmotnosť zväčšujúceho sa bruška často spôsobuje nesprávne držanie tela, nesprávne dýchanie, následne bolesti chrbta a zvýšené napätie svalov.

Cvičenie pre tehotné má navyše veľký psychologický význam pre

  • aktívne tehotenstvo
  • ľahší priebeh pôrodu
  • efektívnejšie zvládnutie výraznej aktivity svaloviny maternice pri pôrode

Cvičenie po pôrode

Telo ženy po pôrode prešlo veľkými psychickými i fyzickými zmenami a preto potrebuje dostatok času na regeneráciu. Naše cvičenia sú určené ženám, ktoré chcú dostať svoje telo po pôrode do „formy“, túžia získať energiu, posilniť telo, ale aj relaxovať. Cvičenia sú zostavené individuálne pre každú klientku podľa toho, v akom čase po pôrode sa nachádza a aký je jej zdravotný stav.

Cvičenie pre tehotné je pod vedením skúsenej fyzioterapeutky.

Objednajte sa na cvičenie pre tehotné

Objednajte sa na cvičenie pre tehotné pod vedením profesionálneho fyzioterapeuta. Navštívte naše fyzioterapeutické centrum v Bratislave.