Ploché bruško verzus diastáza

Ako sa popasovať s diastázou? Dá sa to aj bez operácie!

Ploché bruško verzus diastáza - physio&care medical center Bratislava

Milé mamy, aj vám ostalo vypuklé brucho po pôrode?

Možno ani netušíte, že čelíte problému nazývanému diastáza.

Diastáza je patologický jav brušných svalových štruktúr, kedy sa v dôsledku tehotenstva, nesprávneho cvičenia, cisárskeho rezu, či starnutia, rozostúpi priamy brušný sval. Jeho opätovné stiahnutie je možné zabezpečiť invazívnou formou tak, že podstúpite chirurgický zákrok – plastiku brucha. Ak však hodláte znovu otehotnieť, táto cesta nie je pre vás riešením.

Diastáza je stav, pri ktorom dochádza k oddeleniu brušných svalov a spojivového tkaniva. To môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov, vrátane bolesti dolnej časti chrbta, nedostatku pevnosti panvového dna a zlého držania tela. Našťastie cvičenia na diastázu môžu pomôcť napraviť tieto problémy. Fyzioterapeut vám môže pomôcť správne vykonávať cvičenia na diastázu. Tiež vám odporúči ďalšie zmeny životného štýlu, ktoré môžu pomôcť zlepšiť vaše zdravie.

Nezúfajte však! Rovnako efektívnou, neinvazívnou metódou, ktorá vás zbaví diastázy, je cielená fyzioterapia pod dohľadom odborníka.

physio & care– MEDICAL CENTER prichádza s novou terapiou. Je šitá na mieru presne pre cieľovú skupinu žien, ktorým genetika po pôrode ploché brucho nedopriala.  S renomovaným tímom našich fyzioterapeutov to spolu zvládneme. Cieleným cvičením dokážeme prinavrátiť estetiku vášmu brušku.

Objednajte sa - Ploché bruško verzus diastáza

Diastáza je stav spôsobený pôrodom, vzpieraním a inou fyzickou aktivitou. Rovnako účinnou, neinvazívnou metódou na zbavenie sa diastázy je cielená fyzioterapia pod dohľadom odborníka. Cieľom tejto terapie je pomôcť svalu opraviť sa a vrátiť sa do pôvodnej polohy.

Objednajte sa - Ploché bruško verzus diastáza